Praca sezonowa

Sezonowa praca za granicą to doskonalą forma zarobienia dodatkowych, często niemałych pieniędzy. Przed zatrudnieniem się, w obcym kraju trzeba jednak dopełnić wszystkich formalności. Bez tego taki sezonowy wyjazd, zamiast przynieść dodatkowe korzyści, może narazić nas na kłopoty. Wbrew pozorom praca sezonowa za granicą to nie jest zajęcie, które praktykuje się tylko w miesiącach wakacyjnych. Według przepisów prawa europejskiego jest to praca wykonywana w różnych porach roku, w okresie konkretnych zbiorów, np. szparagi w maju. winobranie w październiku, a w miesiącach zimowych praca przy cięciu choinek. Z praca sezonową mamy do czynienia, gdy pracujemy za granicą przez pewien określony czas (do kilku miesięcy), a nie na stałe.

praca-tymczasowaKto może pracować za granicą
Aby podjąć pracę za granicą, trzeba mieć ukończone 18 lat. Dobrze też, aby choć w stopniu podstawowym znać język kraju, do którego się wybieramy. Pracodawca na pewno zwróci też uwagę na twoje doświadczenie w podobnej pracy. Trzeba pamiętać, że praca przy zbiorach owoców i warzyw bywa bardzo ciężka i wymaga dużego wysiłku fizycznego. Warto wziąć pod uwagę, że zagranicznemu pracodawcy bardziej opłaca się zatrudnić obcokrajowca, za którego nie będzie musiał odprowadzać dodatkowych składek, bo jest on już ubezpieczony, np. osobę zatrudnioną i biorącą urlop na sezonową pracę lub studentów.

Jak wygląda praca sezonowa
Bywa, że jest bardzo ciężka. Osoby, które nie pracują na co dzień fizycznie, mogą mieć na początku trudności. Zdarza się, a raczej jest regułą, że przy zbiorach pracuje się nawet po 12 godzin dziennie, czasem łącznie z weekendami. To po to. aby zebrać jak najwięcej, w jak najkrótszym czasie. Niekiedy, gdy praca wymaga przebywania na słońcu, np. podczas zbierania truskawek, rozpoczyna się ją skoro świt 4-5 rano. Pracownicy sezonowi mieszkają zwykle w specjalnie przygotowanych przez pracodawcę kempingach, barakach pracowniczych, tylko co szczęśliwsi mają wyznaczony kąt u właściciela w domu. Stawki za godzinę są bardzo zróżnicowane. Zależą od kraju, czasu, na jaki jest podpisana umowa, ale i też, a może przede wszystkim od wyników (ile kilogramów zbierzemy w ciągu godziny), jeśli pracujemy w systemie akordowym. Przeciętny początkujący pracownik jest w stanie zebrać około 40 kg truskawek przez godzinę, rekordziści nawet 150 kg! Gdy pracujemy “na godziny” np. w Niemczech, możemy zarobić około 4-5 euro/godzinę (20 zł), w Anglii 5-6 funtów/godzinę. (25-30 zł/h), a w Norwegii ok. 100 koron na godzinę (czyli ok. 50 zł.). Warto pamiętać, że w niektórych krajach wyznaczone są minimalne stawki, za które można zatrudniać pracownika. Płacenie poniżej jest niezgodne z prawem.

Praca na wakacje

Praca na wakacje

Kiedy mamy już załatwioną pracę, trzeba załatwić wszelkie formalności, aby móc ją wykonywać. Najważniejsze z nich to ubezpieczenie. Jeśli jesteś ubezpieczony w kraju, bo tu pracujesz lub się uczysz, musisz przedstawić pracodawcy dowód tego ubezpieczenia. Gdy podejmujesz pracę w kraju UE. musisz pobrać z ZUS-u odpowiednie zaświadczenie (formularz E101), potwierdzające twoje ubezpieczenie. Jeśli nie jesteś ubezpieczony w kraju, twój zagraniczny pracodawca powinien odprowadzać za ciebie składki według miejscowego prawa. Jeśli chodzi o ubezpieczenie zdrowotne, składki za nie także powinien odprowadzać twój pracodawca. Bardzo często to on sam załatwia na miejscu wszelkie formalności. Kiedy pracodawca zatrudnia kilka lub kilkanaście osób, takie rozwiązanie doskonale się sprawdza. Poza tym mieszkańcowi danego kraju dużo łatwiej jest coś załatwić. Mimo że dopełnisz wszelkich formalności, przed wyjazdem zapisz sobie numer telefonu do ambasady Polski w kraju, do którego Jedziesz. Lepiej dmuchać na zimne.

Gdzie szukać pracy sezonowej
Jeśli nie mamy doświadczenia w szukaniu pracy za granicą, a na dodatek nie władamy dobrze językiem, lepiej skorzystać z pomocy. I tu uwaga, aby wszystkie kontakty dokładnie sprawdzać. W tej „branży” aż roi się od oszustów, którzy znikają zaraz po pobraniu opłaty za rzekome znalezienie pracy. Najprościej zgłosić się do urzędu pracy zgodnego z miejscem zamieszkania lub poszukać firmy prywatnej, zajmującej się rekrutowaniem pracowników sezonowych. Jednak przed kontaktem z taką firmą trzeba sprawdzić, czy ma ona certyfikat Ministerstwa Gospodarki i Pracy. Informację na ten temat powinieneś otrzymać w urzędzie pracy.

Praca sezonowa za granicą
Praca sezonowa za granicą

Dopilnuj zasad umowy
To bardzo ważne, bo w niej zawarte są wszystkie warunki, na jakich będziesz wykonywał swoją pracę. Powinieneś podpisać ją jeszcze przed opuszczeniem kraju. Z reguły umowa na pracę sezonową to umowa-zlecenie (na wykonanie konkretnego zadania) lub umowa terminowa, przy czym z reguły nie zawiera ona konkretnej daty, a raczej obowiązuje do ukończenia pracy (np. końca zbiorów). W umowie, którą podpisujesz z pracodawcą, powinno się znaleźć: nazwa i adres twojego pracodawcy, miejsce wykonywania pracy (dokładny adres), szczegóły twojego zatrudnienia, czyli: ile godzin dziennie będziesz pracował, dokładny termin rozpoczęcia pracy i jej zakończenia (w przypadku umowy-zlecenia, określenie zadania do wykonania), wynagrodzenie (pamiętając, że za granicą z reguły podaje się stawki tygodniowe i często tak też pensja jest wypłacana).

Bardzo ważne jest, abyśmy mieli potwierdzenie ubezpieczenia: czy jest to ubezpieczenie społeczne, zdrowotne i czy chroni nas od następstw nieszczęśliwych wypadków. Warto także, aby w umowie znalazł się zapis o warunkach zakwaterowania, oczywiście gdy zapewnia go pracodawca. Jeśli podejmując pracę za granicą, korzystasz z pomocy pośrednika, powinieneś z nim podpisać umowę cywilnoprawną. Musi ona dodatkowo zawierać nasze obowiązki i uprawnienia względem pośrednika i jego wobec nas. Przed rozpoczęciem zatrudnienia powinniśmy też określić zakres odpowiedzialności obydwu stron w razie niewywiązania się z umowy Dobrze mieć to na piśmie. Jeśli pośrednik pobiera od nas pieniądze przed wyjazdem, kwota i jej przeznaczenie (np. na ubezpieczenie) powinna się znaleźć w zapisie umowy.

Praca przy zbiorze truskawek

Praca przy zbiorze truskawek

Warto pamiętać, że jedynymi opłatami, jakie może od nas pobrać pośrednik przed wyjazdem, są koszty faktycznie związane z załatwieniem formalności, np. badania lekarskie, transport, wiza czy ewentualne dodatkowe ubezpieczenie. Nie może natomiast pobierać opłat za samo pośredniczenie w znalezieniu pracodawcy. I tu uwaga, bo zdarzają się przypadki, kiedy nieuczciwy pośrednik i tak pobiera sobie od nas kwotę „wynagrodzenia”, zawyżając koszty opłat obowiązkowych. Jeśli nie korzystamy z usług pośrednika, wszystkie opłaty będziemy musieli pokryć sami. Trzeba także pamiętać, że koszty życia (głównie jedzenia) są duże wyższe niż w kraju. Niektórzy zabierają ze sobą zapasy żywności.Zobacz podobne

 • Praca sezonowa we Francji
 • Praca sezonowa za granicą
 • Praca w Niemczech przy zbiorze szparagów – znów się opłaca
 • Praca sezonowa i tymczasowa w Polsce
 • Praca sezonowa, dla studentów w Niemczech
 • Legalna praca w Szwecji, formalności
 • Praca we Francji
 • Written by:

  88 Responses to “Praca sezonowa”

  1. 07-04-2011 at 21:00, Karol says:

   Witam.

   Mam na imię Karol, mam 18 lat, uczę się w technikum mechanicznym.
   Jestem sprawny fizycznie, i nie boję się ciężkiej pracy.
   Chętnie podejmę się pracy przy zbiorze truskawek.
   kontakt: 514890034
   pozdrawiam

  2. 30-04-2011 at 12:41, Weronika says:

   Witam jestem zainteresowana praca sezonowa…nie boje sie ciezkiej pracy jak i zmiennej pogody..jesli oferta jest nadal aktualna to moge podjac prace nawet zaraz..prosze o jakikolwiek kontakt e-mailowy badz tel +48605240419..z gory dziekuje ..pozdrawiam

  3. 01-05-2011 at 12:43, Mateusz says:

   Witam
   Mam na imie Mateusz Jestem sprawny fizycznie nei straszna mi praca
   Podejme sie pracy przy kazdym rodzaju zbiorow ( owoce,kwiaty, inne)
   Pilnie poszukuje pracy za granica

  4. 03-05-2011 at 08:45, Adrian says:

   Witam, mam na imię Adrian, mam 21 lat mieszkam w Częstochowie.
   Jestem z zawodu hydraulikiem , doskonałym gipsiarzem,pomocnik płytkarz,lakiernik,malarz,
   Praca fizyczna jest dla mnie czymś co lubię,
   z chęcią przyjmę pracę przy zbiorze truskawek.

   Pozdrawiam i dziękuję.

  5. 04-05-2011 at 12:26, Łukasz says:

   Witam
   Mam na imię Łukasz, mam 20 lat pochodzę z warszawy. Z Zawodu byłem listonoszem, lecz zrezygnowałem z tej pracy, pracowałem również jako dostawca wód (dorywczo) wiem co to ciężka praca i nie boje się jej jestem w 100% sprawny fizycznie. Pracowałem już na zbiorach czereśni , wiśni truskawek śliwek jabłek etc, etc i wiem na czym ta praca polega.
   Jeśli oferta jest nadal aktualna proszę oto mój numer tel: 519 379 145
   Lub adres mail. lukaszjurczak15@wp.pl

  6. 10-05-2011 at 20:58, Paulina says:

   Witam, Jestem sprawna fizycznie, znam jezyk ang komunikatywny, moge pracowac przy zbiorze warzyw owocow itp, lub sprzatanie czy w jakis fabrykach. Prosze o odpowiedz. interesuje mnie praca od teraz, nawet na 3 miesiace

  7. 15-05-2011 at 20:32, Barbara says:

   PRACUJĘ CO ROKU PRZY SORTOWANI SZPARAGI W NIEMCZECH ,INTERESUJE MNIE RÓWNIEŻ INNA PRACA NA PRZYKŁAD, ZBIÓR JABŁEK ,BORÓWKI,PIECZAREK .

  8. 17-05-2011 at 11:40, Kamila says:

   Witam jestem zainteresowana praca sezonowa…nie boje się ciężkiej pracy jak i zmiennej pogody..jeśli oferta jest nadal aktualna to mogę podjąć prace nawet zaraz..proszę o jakikolwiek kontakt e-mailowy badż tel: 785528488 z góry dziękuję ..pozdrawiam

  9. 17-05-2011 at 14:44, Zoriana says:

   Witam, jestem sprawnie fizycznie, moge pracowac przy zbiorze owocow warzyw itp, lub sprzatanie czy w jakis fabrykach.Prosze o odpowiedzi, interesuje mnie praca od 26 czerwca do konca sierpnia

  10. 17-05-2011 at 17:41, Justyna says:

   Witam, wraz z koleżanką poszukujemy pracy przy zbiorze owoców i warzyw zagranicą. Interesuje nas praca od lipca bo wtedy konczy nam się sesja na studiach. prosze o kontakt 514649169

  11. 18-05-2011 at 15:12, Aleksandra says:

   witam, mam 20 lat. nie boje się ciężkiej pracy oraz zmiennych warunków pogody. podejmę się pracy rożnego typu (w fabrykach, sprzątanie w hotelach, zbiór owoców warzyw) Dodam ze rok temu w angli pracowałam jako pomoc kuchenna w dobrej restauracji. Zacznę od zaraz. pozdrawiam

  12. 18-05-2011 at 16:36, Alina says:

   Witam, z kolezanka poszekujemy pracy przy zbiorze warzyw i owocow. Interesuje praca od lipca. Prosze o kontakt 48889875029

  13. 23-05-2011 at 20:21, Krystian says:

   Witam.

   Mam na imię Krystian i mam 20 lat
   Jestem sprawny fizycznie, i nie boję się ciężkiej pracy.
   Chętnie podejmę się pracy na okres wakacyjny przy zbiorach warzyw
   czy owoców.
   kontakt: sha7y@interia.pl 518633503

  14. 24-05-2011 at 12:31, Radek says:

   Witam, mam na imię Radek. Wraz z kolegą jesteśmy silni fizycznie i przyzwyczajeni do pracy. Poszukujemy pracy sezonowej od lipca do września. Proszę o kontakt 508585235

  15. 25-05-2011 at 09:26, Konrad says:

   Witam

   Mam na imię Konrad, mam 19 lat i jestem tegorocznym maturzystą.
   Jestem sprawny fizycznie, i nie boję się ciężkiej pracy. Posiadam prawo jazdy kat. A i B. Chętnie podejmę się każdej pracy zagranicą. Chciałbym zarobić trochę pieniędzy, ponieważ to prawdopodobnie jedyna taka okazja- najdłuższe wakacje w życiu. Zależałoby mi na sprawdzonej ofercie pracy, gdzie ktoś już pracował. Nie chcę jechać w ciemno i martwić się o to czy jest jakaś praca i czy będę miał gdzie spać.
   Interesują mnie tylko sprawdzone oferty.

   Pozdrawiam
   kontakt: kom.605-724-152; e-mail:konrad14-1992@o2.pl lub GG: 1863710

  16. 25-05-2011 at 14:27, Albert says:

   Witam!
   Poszukuje pracy na terenie Belgii przy zbiorach i nietylko (od zaraz) gdzie obecnie przebywam.Prosze o kontakt na nr telefonu +32 483 418 507 w Belgii.

  17. 26-05-2011 at 10:55, justyna says:

   witam nazywam sie Justyna pochodze z okolic Ostrowa Wielkopolskiego z zawodu jestem fryzjerka. Jestem chetna osoba do wyjazu do pracy sezonowej za granica.Interesuje mnie zbiór jabłek,borówek, pieczarek, truskawek.Jesli byla by zansa o przyjecie mnie prosilabym o kontakt e-mailowy.

  18. 28-05-2011 at 17:28, Marta says:

   Witam, wraz z chłopakiem poszukuję pracy sezonowej w Niemczech od lipca do września. Jeśli oferta jest nadal aktualna proszę o kontakt.

  19. 09-06-2011 at 22:57, Mirek says:

   Witam mam na imię Mirek 24l. szukam pracy fizycznej za granicą najlepiej przy zbiorze warzyw,owoców,kwiatów .mój adres e-mail MAIK615@interia.pl 76 878 18 66

  20. 21-06-2011 at 14:40, elzbieta says:

   szukam pracy na sezon z synem 15 lat tel 790434918

  21. 21-06-2011 at 20:30, Weronika says:

   Witam , jestem studentka IV roku i poszukuje pracy przy zbiorach .. .. pracowałam w Anlgii .. i nie straszna mi jest ciezka praca. Prosze o kontakt na e-maila. Pozdrawiam

  22. 27-06-2011 at 11:41, Monika says:

   witam. Szukam pracy w rolnictwie od zaraz. Mam duze doświadczenie. Pracowałam przy zbiorach owoców- truskawki, mandarynki, pomarańcze, śliwki w Hiszpanii. Takze nie boje sie ciezkiej pracy. Prosze o kontakt na e-mail. Interesuje mnie praca od zaraz. Monika.

  23. 27-06-2011 at 20:09, Gosia says:

   Witam:)mam na imie Gosia i chcialabym sobie dorobic w czasie mojego urlopu na czas od 1-16lipca.Jesli chodzi o rodzaj pracy to mam na mysli pracy przy zborach badz takze i inna.Prosze o kontakt osoby majace jakies namiary na owa prace na tak krotki okres. Moj adres e-mailowy to gosia715@wp.pl.Dzieki i pozdrawiam:)

  24. 28-06-2011 at 07:20, kamil says:

   Mam na imię Kamil, mam 18 lat,
   Jestem sprawny fizycznie, i nie boję się ciężkiej pracy.
   Chętnie podejmę się pracy przy zbiorze truskawek itp .
   kontakt: 725-357-989
   pozdrawiam

  25. 29-06-2011 at 20:30, Halina says:

   Witam…Poszukuje wraz z siostrą pracy przy zbiorach i nietylko (od zaraz). Nie boimy się ciężkiej pracy. Pochodzimy ze Sławna (między Słupskiem a Koszalinem). Bardzo prosimy o kontakt na e-maila. Pozdrawiam.

  26. 01-07-2011 at 13:49, Agata says:

   Planujemy wyjazd w grupie 6 osobowej(3dz.+3chł. wiek 18-19lat). Zależy nam na tym żeby mieszkać razem i bardzo chcielibyśmy wykonywać tę samą pracę, lecz jeśli nie jest to możliwe podzielimy się na pary. Dyspozycyjnosc na około miesiąc(cały lipiec).
   Bardzo nam zależy dlatego mamy dobrą motywację do pracy. Jesteśmy zorganizowani, pozywtywnie nastawieni, dobrze porozumiewamy się w grupie.
   Interesuje nas ZBIERANIE OWOCÓW/WARZYW, PRACA W MAGAZYNIE, PAKOWANIE itp.
   Proszę o odpowiedź.
   Z góry dziękuję,
   Pozdrawiam.

  27. 01-07-2011 at 13:51, Agata says:

   Planujemy wyjazd w grupie 6 osobowej(3dz.+3chł. wiek 18-19lat). Zależy nam na tym żeby mieszkać razem i bardzo chcielibyśmy wykonywać tę samą pracę, lecz jeśli nie jest to możliwe podzielimy się na pary. Dyspozycyjnosc na około miesiąc(cały lipiec).
   Bardzo nam zależy dlatego mamy dobrą motywację do pracy. Jesteśmy zorganizowani, pozywtywnie nastawieni, dobrze porozumiewamy się w grupie.
   Interesuje nas ZBIERANIE OWOCÓW/WARZYW, PRACA W MAGAZYNIE, PAKOWANIE itp.
   Proszę o odpowiedź. (na e-mail)
   Z góry dziękuję,
   Pozdrawiam.

  28. 09-07-2011 at 16:02, Justyna says:

   Witam!
   Poszukuję pracy za granicą, jestem skłonna wyjechać do pracy nawet od zaraz. Posiadam doświadczenie w pracy w fabryce w Niemczech, przy zbiorach truskawek, oraz w ekstremalnych warunkach pogodowych (praca na powietrzu, deszcz, burze, wiatr), jestem uczciwą młodą 23 letnią dziewczyną, nie boję się pracy fizycznej. Podsyłam maila: were8@o2.pl, tylko poważne, wymagające propozycje. Z góry dziękuję

  29. 27-07-2011 at 15:06, agata says:

   witam mam21ltaq poszukuje pracy od zaraz w holandii moge pracowac w olu na produkcji prosze o kontakt 518848499 lub email agatka89555!wp.pl

  30. 27-07-2011 at 15:06, agata says:

   witam mam21ltaq poszukuje pracy od zaraz w holandii moge pracowac w olu na produkcji prosze o kontakt 518848499 lub email agatka89555@wp.pl

  31. 07-08-2011 at 15:11, Michał says:

   Witam mam 21 lat mieszkam w Belgii , jestem silny fizycznie podejmę każdą pracę przy zbiorach w Belgii.

  32. 07-08-2011 at 15:12, Michał says:

   Witam mam 21 lat mieszkam w Belgii , jestem silny fizycznie podejmę każdą pracę przy zbiorach w Belgii. Proszę o kontakt 518097872

  33. 09-11-2011 at 09:54, Adam says:

   Witam serdecznie jestem bardzo zainteresowany wraz z żoną pracą sezonową przy zbiorach owoców lub warzyw. Nie boimy się pracy fizycznej dlatego wszelkie jakieś informacje proszę kierować na adres email. mrowaowad@interia.pl

  34. 14-11-2011 at 14:43, Gosia says:

   Witam serdecznie. Jestem wraz z moim narzeczonym zainteresowana pracą sezonową przy zbiorach owoców i/lub warzyw lub do pakowania itp. Nie boimy się pracy fizycznej. Pracowaliśmy przy zbiorze śliwek , jabłek , gruszek, wiśni. ( dz.20 lat, ch.22 lata). Proszę o kontakt 693611470 lub e-mail : gosia_korycinska2@wp.pl

  35. 23-11-2011 at 18:52, mateusz says:

   Witam szukam pracy w niemczech lub norwegi 21 lat brukarz .szukam pracy przy zbiorach lub w budowlance 662-745-651

  36. 25-11-2011 at 09:58, Ewelina says:

   Witam serdecznie, Jestem zainteresowana praca legalna w Belgii od zaraz, dyspozycyjna od zaraz na dluzszy okres, odpowiedzialna.
   Prosze tylko o powazne oferty!!!! tel. 506949254

  37. 05-12-2011 at 07:44, Developer says:

   Planujemy wyjazd w grupie 6 osobowej(3dz.+3chł. wiek 18-19lat). Zależy nam na tym żeby mieszkać razem i bardzo chcielibyśmy wykonywać tę samą pracę, lecz jeśli nie jest to możliwe podzielimy się na pary. Dyspozycyjnosc na około miesiąc(cały lipiec).
   Bardzo nam zależy dlatego mamy dobrą motywację do pracy. Jesteśmy zorganizowani, pozywtywnie nastawieni, dobrze porozumiewamy się w grupie.
   Interesuje nas ZBIERANIE OWOCÓW/WARZYW, PRACA W MAGAZYNIE, PAKOWANIE itp.
   Proszę o odpowiedź. (na e-mail)
   Z góry dziękuję,
   Pozdrawiam.

   +1

  38. 30-12-2011 at 21:40, JOWITA says:

   WITAM PILNIE POSZUKUJE PRACY FIZYCZNEJ W NIEMCZECH LUB HOLANDII. PRACA DLA MNIE I SIOSTRY BARDZO PROSZE O KONTAKT NR TELEFONU 695767759 LUB GG 34956496. JESLI JEST JAKAS PRACA BARDZO PROSZE O KONTAKT.

  39. 05-01-2012 at 12:40, Artur says:

   Witam. Mam 20 lat i nazywam sie Artur.Razem z moim przyjacielem chcielibysmy podjac jakakolwiek prace fizyczna za granica. Nie boimy sie cizekiej pracy gdyz pracujem czasami na budowi a takze bylismy 2 lata temu na zbiorach truskawek w Anglii. prosze o kontakt 505833370 . arturkowalczyk45@o2.pl

  40. 07-01-2012 at 21:09, Sławomir says:

   Witam Serdecznie jestem zainteresowany i zdecydowany podjąć prace na sezon 2012 r.
   Zbiory truskawek,wszelkich owocow lub nawet pakowanie warzyw.Jestem dostępny od zaraz przez najblizszy rok do współpracy. Oto mój numer kontaktowy:886819833. Z poważaniem Sławomir.

  41. 08-01-2012 at 13:21, aneta says:

   witam serdecznie mam na imie Aneta mam 23lata i poszukuje wraz z chłopakiem (25l.) pracy sezonowej na wakacje 2012. jaka kolwiek przy zbiorach np.owoców, borówek,jabłek… itp. bardzo prosze o kontakt @ motylek-1@o2.pl

  42. 09-01-2012 at 19:04, Kinga Ilona Janicka says:

   Witam., mam 21 lat, moja siostra 18.Jesteśmy osobami pracowitymi, nie boimy się ciężkiej pracy oraz zmiennych warunków pogody. podejmiemy się pracy rożnego typu (w fabrykach, sprzątanie w hotelach, zbiór owoców warzyw) .Interesuje nas termin od lipca do końca września a nawet dalej.Jesteśmy zainteresowani oferta pracy na 2012 rok.Pochodzimy z woj.LubelskiegoProszę o pozytywne rozpatrzenie naszego zgłoszenia.Proszę o o odpowiedź na e-mail kinga.janicka@op.pl

  43. 21-01-2012 at 12:09, Daniel says:

   Zatrudnię pracowników sezonowych na wakacje 2012 w Niemczech.

   Zatrudnię w Niemczech pracowników sezonowych, na plantacji maliny. Okres pracy to najczęściej koniec czerwca do pierwszego tygodnia sierpnia. Warunki jakie muszą być spełnione by zostać zatrudnionym:
   – ukończone 18 lat
   – być studentem/uczniem *(ważna legitymacja + szkoła musi podstemplować kwestionariusz)
   -emerytem lub rencistą (legitymacja rencisty/emeryta),
   -gospodynią domową lub gospodarzem domowym
   * tegoroczni absolwenci szkół średnich nie spełniają tego warunku, więc nie mogą zostać zatrudnieni

   Osoby zainteresowane proszę o kontakt :
   meilowy danlysy99@gmail.com
   bądź gg:10975980
   Ilość miejsc ograniczona

  44. 25-01-2012 at 15:42, Justyna says:

   Witam Mam na imie Justyna ,mam 24 lata i chcialabym podjac przez okres wakacji przy zbiorach owocow.Bardzo prosze o kontakt;505558939.Pozdrawiam

  45. 25-01-2012 at 16:23, dawid says:

   witam,podejme każdą prace nawet na dłuższy okres,także pracę sezonową w każdym rodzaju,jestem osobą pracowitą i nie boje się żadnej pracy,,,prosze o informację gdyby ktoś miał coś na oku,posiadam własny transport,,,

  46. 01-02-2012 at 21:24, Sławek says:

   Witam. Szukam pracy za granicą, nie znam obcych jęyków. Praca fizyczna nie jest dlamnie straszna mam 20 lat. Jeśli zarobki będę zadowalające mnie to moge zostac na bardzo długi czas. Dziękuje i prosze o kontakt

  47. 02-02-2012 at 17:05, Justyna Ś says:

   Witam,mam 24 lata mam na imię Justyna. A moja koleżanka Jolanta ma 38lat także ja i moja koleżanka jestesmy zainteresowane pracą sezonową w każdym rodzaju, jesteśmy pracowite i nie boimy się żadnej pracy… Proszę o pisanie wiadomości na mailu lub gg 2950509 gdyby coś faktycznie się znalazło dla nas mogą to być Niemcy a nawet Holandiaa.

  48. 05-02-2012 at 21:05, Marcin says:

   Witam podejme kazda prace na okres wakacyjny. Pochodze ze wsi i wiem co to ciezka praca. prosze o kontakt

  49. 09-02-2012 at 20:12, Magda says:

   Jestem zainteresowana wraz z koleżanką

  50. 12-02-2012 at 21:19, Ma says:

   Witam,
   Mam 26 lat. Biegle znam francuskiego. Jestem pracowita, szybko się uczę i szukam pracy sezonowej na okres czerwiec – lipiec 2012.
   Proszę o kontakt zito.zoro@yahoo.com

  51. 13-02-2012 at 13:55, jerzy says:

   ptrzebuje pracy od zaraz mam 30 lat i mam doswiadczenie przy warzywach i owocach prosze o kontakt 721793594

  52. 17-02-2012 at 11:41, Henryk says:

   Witam. Jestem zainteresowany z kolegą pracą sezonową za granicą. Chcielibyśmy podjąć pracę na dłuższy okres czasu od marca-kwietnia aż do zakończenia wszystkich prac sezonowych tj. również w miesiącach zimowych np. przy cięciu choinek. Posiadamy własny transport.
   Bardzo proszę o kontakt.
   Pozdrawiam, Henryk.

  53. 22-02-2012 at 17:42, Joanna says:

   Byloby mi bardzo milo jesli napisaliby pamstwo, zeby dowiedziec sie wiecej. Mam 21 lat i mialam stycznosc ze zbiorem owocow. Pozdrawiam i Dziekuje

  54. 24-02-2012 at 10:11, Mateusz says:

   Witam jestem zainteresowany praca sezonowa, np zbior owocow lub warzyw ewentualnie na produkcji, pakowacz. Jestem mlody silny zrywny i gotowy do wyjazdu na dluzszy termin, 721170438

  55. 26-02-2012 at 11:07, Łukasz says:

   512-676-906

  56. 26-02-2012 at 12:35, Tomasz says:

   Witam pisze bo jestem zainteresowany pracą sezonową za granicą, która nie jest mi obca czyli posiadam w niej doświadczenie ze Szwecji przy zbiorze truskawek, ogórków, sałaty także jestem gotowy aby podjąć się tych prac nawet których jeszcze nie wykonywałem ogólnie zbiorów wszelkiego rodzaju owoców i warzyw. Mam 29 lat i chęci, motywację bardzo dobrą kondycję fizyczną po przez którą daje rady.Mój numer kontaktowy to 511126086 o rozpatrzenie mojego zainteresowania z góry dziękuję i pozdrawiam

  57. 29-02-2012 at 22:16, Mirek says:

   Witam, Mam 29l. Szukam kogoś z autem na wyjazd do Francji (różne prace sezonowe) prawie w ciemno, ale wiem gdzie szukać pracy i dogaduję się po francusku. Znam też Polkę która mogła by zadzwonić do kilku właścicieli. Jesienią jeżdżę na winogron do kilku właścicieli i mógł bym zabrać kogoś kto teraz zaryzykuje wyjazd.(1-2 osoby+ auto) Mogę jechać już za 10dni. Wiem że praca jest i nie ma większych problemów z zatrudnieniem,(dowód + 18lat) Praca jest zawsze legalna. Co do zakwaterowania to rożnie bywa, ale znam też najtańsze i najwygodniejsze hotele i kempingi. Jeśli chodzi o mnie to; Nie palę, i nie biorę żadnych innych używek. Piję w granicach rozsądku.Więcej informacji dla zainteresowanych pod nr. 512-621-283

  58. 29-02-2012 at 22:42, Mirek says:

   Witaj, HENRYK, NAPISZ NR. TEL. LUB ODEZWIJ SIĘ POD NR. 512-621-283

  59. 04-03-2012 at 20:01, Mirek says:

   mój numer 512 547 876

  60. 05-03-2012 at 12:12, Iwona i Ola says:

   PILNE !!! DWIE OSOBY POSZUKUJĄ PRACY PRZY SADZENIU DRZEWEK LUB PODOBNEJ NA TERENIE SZWECJI,LUB W INNYM PAŃSTWIE. POSZUKIWANA OSOBA Z SAMOCHODEM. MAMY JUŻ DOŚWIADCZENIE PRZY ZBIORACH ( MALINKA, JAGODA I BORÓWKA ) TERMIN WYJAZDU JAK NAJSZYBCIEJ. SZUKAMY NOWYCH KONTAKTÓW ABY MÓC JEŹDZIĆ JAK NAJCZĘŚCIEJ SIĘ DA.

  61. 05-03-2012 at 12:12, Iwona i Ola says:

   660 517 336, 516 094 207

  62. 07-03-2012 at 18:03, Magdalena says:

   Witam, poszukuję pracy sezonowej, najlepiej w norwegii, znam angielski i niemiecki. Praca na lipiec sierpien i wrzesień.

  63. 10-03-2012 at 16:48, Patryk says:

   witam:)mam 24lata.poszukuje pilnie pracy przy zbiorach owoców,warzyw, lub innej fizycznej pracy.Jestem dyspozycyjny 24h.jestem gotowy do wyjazdu w każdej chwili. uwielbiam fizyczną prace:)która nie jest mi obca.proszę o kontakt 669-053-016. Dziękuje i pozdrawiam:)

  64. 14-03-2012 at 12:56, Marcin says:

   Witam. Jestem zainteresowany praca choćby od zaraz. Mam 26 lat i chęci, motywację, bardzo dobrą kondycję fizyczną.Jestem gotowy do wyjazdu na dłuższy termin. Proszę o pisanie wiadomości na mailu.

  65. 14-03-2012 at 13:31, Agnieszka says:

   Witam mam na imie Agnieszka mam 36 lati poszukuje pracy sezonowej ,jestem w bardzo dobrej formie fizycznejbardzo prosze o kontakt 792487840

  66. 30-03-2012 at 14:49, Joanna says:

   jestem zainteresowana praca za granicą na sezon wraz z kuzynką i tatą wszyscy szukamy pracy od jakiegoś czasu i bardzo ciężko jest coś znaleźć.pozdrawiam czekam na odpowiedz

  67. 31-03-2012 at 13:46, Weronika says:

   Dzień dobry! Wraz z chłopakiem poszukujemy pracy sezonowej za granicą. Chcielibyśmy pracować w okresie lipiec- wrzesień 2012r. Bardzo dobrze znamy język angielski, obydwoje posiadamy prawo jazdy kat. B. oraz doświadczenie w pracy w szklarni, przy sadzonkach, zbieraniu warzyw i owoców.Jesteśmy studentami ,osobami odpowiedzialnymi, pracowitymi, łatwo uczącymi się. Prosimy o informacje odnosnie aktualnych ofert pracy na maila bądź drogą telefoniczna na nr 512909595.

  68. 22-04-2012 at 15:23, Edyta says:

   Witam! Wraz z moim chłopakiem poszukujemy pracy za granicą. W okresie lipiec-wrzesień. Podejmiemy się każdej pracy, jesteśmy rzetelni, odpowiedzialni i nie boimy się nowych wyzwań. Znamy język angielski oraz posiadamy prawo jazdy kat. B. Mamy 23 lata. Proszę o kontakt jeśli pojawi się jakaś oferta pracy. Z góry dziękujemy. Tel. 517-102-542

  69. 26-04-2012 at 21:19, Marta says:

   W czerwcu będę się bronić na uczelni. Od lipca pilnie potrzebuje pracy za granicą. MOże być też na dłuższy okres niż tylko na sezon. Naprawdę potrzebuję tej pracy. Proszę o kontakt 667154003.

  70. 04-05-2012 at 10:27, Elżbieta i Leszek says:

   Dzień dobry. Jesteśmy zainteresowani taką pracą. Chętnie się podejmiemy jej. Proszę o kontakt prze e-mail : majapszczolka200008@interia.pl

  71. 04-05-2012 at 18:46, karol says:

   witam poszukuje pracy najchętniej przy zbiorach na okres od początku lipca do końca sierpnia dla 2 osob wiek 23 i 20l. sprawni fizycznie posiadana kategoria b . najchętniej przy zbiorach. tel 695548351

  72. 07-05-2012 at 15:18, Wiola says:

   Witam.Razem z chlopakiem ja 22l. On 25l. Podejmiemy prace przy zbiorach.mamy trudna sytuacje finansowa i potrzebna nam praca.

  73. 08-05-2012 at 11:54, Asia says:

   Witam, poszukuje pilnie pracy dla dwóch osób (19 lat)przy zbiorach warzyw i owoców na sezon 2012. Posiadamy doświadczenie, nie boimy się pracy fizycznej. Znajomość języka angielskiego i niemieckiego dobrze komunikatywna. Posiadamy prawo jazdy kat.B. Jesteśmy osobami pracowitymi, odpowiedzialnymi. Proszę o kontakt : 663137647 bądź asiadolecka93@wp.pl

  74. 08-05-2012 at 22:53, Łukasz says:

   Dzien dobry mam na imie Łukasz wraz z moja dziewczyna Jowita poszukujemy dorywczej pracy przy zbiorach czego kolwiek,ciezka praca fizyczna nie jest nam obca gdyz pracujemy na codzien w warunkach o podwyzszonej sprawnosci fizycznej (praca na produkcji)Jestesmy gotowi wyjechac jak najszybciej

  75. 08-05-2012 at 22:55, Łukasz says:

   moj telefon 726483313

  76. 12-05-2012 at 17:50, Michał says:

   Witam.W sierpniu koncze 18 lat . Chciałbym podjąc prace sezonowa w okresie wakacyjnym, za granicą . Jestem otwarty na wszelkie propozycje .Proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny 518924648.
   Pozdrawiam

  77. 18-05-2012 at 17:28, basia says:

   Szukam dwie chętne ,solidne i obowiązkowe ,z silną motywacją do pracy osoby -najlepiej parę-do grupy do zbierania jagód w Skandynawii na przełomie lipca i sierpnia, mam doświadczenie kilkuletnie,kontakt ba-kira@wp.pl

  78. 25-05-2012 at 17:27, Paweł says:

   Witam.
   Mam 42 lata. Szukam chętnej osoby/osób do wyjazdu za granicę do pracy. Nie znam języka. Jedynie biegły rosyjski. Jeśli masz jakieś kontakty i możliwość załatwienia jakiejś pracy wyjazd moim samochodem możliwy praktycznie od zaraz :-)

   790 425 422
   Paweł

  79. 27-05-2012 at 17:16, Krystian says:

   Poszukuje pracy sezonowej od zaraz…792029454

  80. 29-05-2012 at 08:05, kinga says:

   witam.wraz z chłopakiem poszukujemy pracy sezonowej za granicą,nie gra roli gdzie ta praca miałaby być. Mamy po 20 lat,nie boimy się ciężkiej pracy, mamy dużą motywacje, żeby zarobić pieniążka.Proszę o kontakt 609 144 993

  81. 02-06-2012 at 23:56, Mykola says:

   Witam.
   dwie osoby studenty poshukujemy pracy na lato.Mamy po 21 lat,jesteśmy odpowidzialnymi i komunikatywnymi.Proszę o kontakt meilowy vezyh4ik@mail.ru lub nr 889 832 846

  82. 18-06-2012 at 16:17, Karolina says:

   Witam! Wraz z koleżankami poszukujemy pracy sezonowej przy zbiorze owoców/warzyw w Niemczech. Jesteśmy dyspozycyjne od początku lipca. Bardzo dobra znajomość języka niemieckiego!
   Proszę o kontakt (poprzez podany adres mailowy) lub nr tel. 668789490

  83. 28-06-2012 at 10:09, Marek says:

   mam 24 lata i moja Dziewczyna ma 22 lata chcemy razem pojechać na zbiory proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny 781-273-432

  84. 01-07-2012 at 11:20, Julita says:

   Mam 21 lat i chętnie przyjmę pracę sezonową na okres sierpnia, w Belgii bądź Niemczech. Jestem zainteresowana pracą przy zbiorze owoców/warzyw. Komunikatywna znajomość języka niemieckiego.

   Proszę o kontakt mailowy: julitawinding@wp.pl lub telefoniczny: 508037374

  85. 04-07-2012 at 18:50, Rafał says:

   Witam.

   Mam 23 lata, i jestem studentem Informatyki inz. Poszukuję pracy fizycznej na okres wakacji.

   E-mail: rknul@wp.pl
   Tel. 792 041 002

  86. 11-07-2012 at 13:40, Damian says:

   Witam.
   Mam 20 lat i wraz z kolegą poszukujemy pracy fizycznej przy zbiorze owoców i warzyw od zaraz. Jesteśmy sumienni i zdyscyplinowani. Kolega posiada prawo jazdy kat.b
   język angielski dobry, niemiecki komunikatywny.
   kontakt e-mail: dorota.ziolo99@onet.pl lub pod nr.884343252

  87. 23-09-2012 at 11:13, SubFocus says:

   Witam,poszukuje do pracy kilku mlodych dziewczyn.praca i zakwaterowanie w Holandii.praca bez stawki wiekowej.zainteresowane
   osoby prosze o przeslanie CV na adres 20subfocus12@gmail.com lub
   kontakt pod numerem tel: +31626371752

  88. 23-09-2012 at 11:14, SubFocus says:

   Witam,poszukuje do pracy kilku mlodych dziewczyn.praca i zakwaterowanie w Holandii.praca bez stawki wiekowej.zainteresowane
   osoby prosze o przeslanie CV wraz ze zdjeciem na adres 20subfocus12@gmail.com lub
   kontakt pod numerem tel: +31626371752

  Leave a Reply

  XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  *
  = 5 + 9